Opis:

Zamierzasz zbudować basen ogrodowy? Niezależnie od tego, czy jest to basen wolnostojący, czy ze stelażem, musisz wcześniej wyrównać teren. Wyrównanie terenu pod basen nie jest trudne, ale ważne jest, aby zrobić to dokładnie i precyzyjnie. W przeciwnym razie twoje basen będzie niestabilny i może nawet ulec uszkodzeniu. Oto jak wyrównać teren pod basen ogrodowy!

Przede wszystkim musisz określić wysokość, na której stanie twój basen. Najlepiej jest umieścić go na równym obszarze, który jest nieco niższy od poziomu otoczenia. Pozwoli to lepiej dostosować basen do otaczającego terenu i uniknąć nadmiernego zagęszczania. Następnie wykop lukę dla basenu, aby ustalić jego szerokość i głębokość.

Kolejnym krokiem jest wybór podłoża, co podłożyć pod basen. Od tego zależy stabilność i trwałość twojego basenu. Najlepiej jest używać warstw gruntu z piasku i żwiru, aby zagwarantować sztywność i trwałość podłoża. Po upewnieniu się, że piasek i żwir są odpowiednio wyrównane, możesz przystąpić do ostatecznego wyrównania terenu. 

Na koniec musisz utwardzić teren, aby zapobiec zapadaniu się poszczególnych warstw. Możesz to zrobić, ubijając teren kocimi łapami lub używając wałka do ubijania. Następnie możesz użyć folii pod basen, aby zabezpieczyć go przed wilgocią i innymi szkodnikami.

Na koniec możesz położyć drenaż i osadzić basen na swoim wyrównanym terenie. Po ukończeniu tego procesu basen jest gotowy do użytku. Zastosowanie tych prostych kroków sprawi, że twój basen ogrodowy będzie stabilny i trwały.

Dodano: 27-06-2023

SUPERPOOLS


WWW: https://superpools.pl/

Wrocławska 255, 45-960 Opole

Tel: 77 550 59 65

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Brak komentarzy! Bądź pierwszy/a!

W Okolicy