Opis:

Przyjmujący w stołecznej kancelarii w Warszawie adwokat rodzinny to specjalista prawnik, który specjalizuje się w obszarze prawa rodzinnego i ma za zadanie pomagać klientom w rozwiązywaniu problemów i konfliktów związanych z życiem rodzinnym.

Obszar jego działania to na przykład:

  1. Rozwody i separacje: Adwokat rodzinny pomaga klientom w procesie rozwodu lub separacji. Pomaga w ustalaniu warunków rozstania, takich jak podział majątku, opieka nad dziećmi, alimenty i inne kwestie związane z rozpadem małżeństwa.

  2. Sprawy dotyczące dzieci: Reprezentuje klientów w sprawach związanych z opieką nad dziećmi, ustalaniem praw rodzicielskich, ustalaniem alimentów, modyfikacją orzeczeń sądowych dotyczących dzieci i innymi sprawami rodzinno-dziecięcymi.

  3. Adopcje: Pomaga klientom w procesie adopcji, zapewniając wsparcie prawnie i procedurowe, aby umożliwić legalne i bezpieczne przyjęcie dziecka do rodziny.

  4. Ochrona przed przemocą domową: W sytuacjach przemocy domowej adwokat rodzinny może pomóc ofierze uzyskać nakaz ochrony, rozważyć możliwość zmiany miejsca zamieszkania lub podejmować kroki prawne w celu zabezpieczenia siebie i swojej rodziny.

  5. Zmiany w umowach małżeńskich: Jeśli para chce zmienić umowę małżeńską lub jej warunki, adwokat może pomóc w dokonaniu niezbędnych modyfikacji i zaktualizowaniu dokumentów.

  6. Pomoc w mediacjach: Adwokat rodzinny może działać jako mediator w sporach rodzinnych, pomagając rodzinie osiągnąć porozumienie bez konieczności zaangażowania sądu. 

  7. Doradztwo prawne: Oferuje doradztwo prawne, wyjaśnia prawa i obowiązki, oraz pomaga klientom zrozumieć konsekwencje prawne ich decyzji.

  8. Reprezentacja w sądzie: Jeśli konflikt nie może zostać rozwiązany pozasądowo, adwokat rodzinny reprezentuje klientów w sądzie.

  9. Porady dotyczące dokumentów prawnych: Pomaga w przygotowywaniu dokumentów prawnych, takich jak umowy przedmałżeńskie, testamenty, pełnomocnictwa i inne, aby zapewnić ich zgodność z obowiązującym prawem.

Dodano: 27-01-2024

Kancelaria Adwokacka Sylwia Kujawa


WWW: https://sylwiakujawa.pl/

Wiejska 17, 00-480 Warszawa

Tel: 601 963 575

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Brak komentarzy! Bądź pierwszy/a!

W Okolicy